Pieredzes stāsts – komanda “AUTOSPORT PARTS”


Komanda “AUTOSPORT PARTS”
Dainars un Matīss, Valmieras tehnikuma 2. kursa audzēkņi 

BIZNESA IDEJA
Komandas vadītājs: Ivo Traubergs


VIPs ir tāda kā drošā vide, kurā eksperimentēt un izmēģināt idejas, kas realizējamas tikai ja pieejams finansējums un atbalsts!” atzīst komandas “AUTOSPORT PARTS” dalībnieks Matīss. Kopā ar komandas biedru Dainaru un komandas darba vadītāju Ivo Traubergu, Valmieras tehnikuma audzēkņi attīstīja savu biznesa ideju – detaļas sporta automašīnām. Aktualitātēm var sekot līdzi komandas Instagram profilā @adrenaline.youth.
Ekspertu vērtējumā VIPs 2. cikla noslēgumā jeb DEMO dienā ideja, tika atzīta par Biznesa laboratorijas perspektīvāko inovāciju.

Kad pieteicāmies šim projektam mums bija tikai ideja, bet nebija skaidrs kā un ko darīt. Nebijām vēl ne vienu reizi datorā mēģinājuši rasēt, kā arī nebijām mēģinājuši uztaisīt, kādu automašīnas detaļu” atzīst puiši.

Plānotais ne vienmēr izdodas, bet tas neattur turpināt censties.

Gala rezultātā bija iecerēts izgatavot 3 detaļas (nokrāsotas, nolakotas, sportistu testētas). Kā arī izveidot stabilu pārdošanas platformu. Nepilnu sešu mēnešu laikā komanda  izveidoja četras detaļas, taču, ņemot vērā, ka Latvijas klimatiskajos apstākļos pirmie četri gada mēneši drifta pasākumu organizēšanai nav piemēroti, detaļu testēšanu cikla laikā veikt neizdevās. Tā vietā, lai veidotu savu mājas lapu kā patstāvīgu pārdošanas platformu, sākumā nolēmām komunikāciju ar klientu veikt caur sociālajiem medijiem. 

Jaunieši nedomā apstāties!  

Pēc dalības projekta VIPs 2. ciklā puiši turpina attīstīt gatavos prototipus un veido jaunus, mēģina nodibināt sadarbības ar uzņēmumiem, kā, piemēram, trackday.lv vai zemkapota.lv, kas varētu pārdot komandas veidotās detaļas. Izdevies piesaistīt arī finansējumu, pateicoties uzņēmējdarbības atbalsta programmai ZĪLE.

Jaunieši plāno izmēģināt sniegt pakalpojumus autosportistiem, kā piemēram šasiju pastiprināšana un detaļu uzstādīšana uz vietas. Kā arī vēlas izmēģināt spēkus citās nozares nišās – drošības karkasu uzstādīšanu, durvju apdares valcēšanu. 

“Iespēja radīt jaunus, kvalitatīvākus produktus būs vienmēr un tas arī ir galvenais mērķis pie kā gribam palikt, bet reizē mēģināt paplašināt redzesloku, izmēģinot jaunas lietas.
Noteikti galvenais ieguvums no šī projekta ir jauna pieredze.

Projekta laikā esam daudz pieredzējuši un izmēģinājuši. Iegūtās zināšanas noderēs, lai potenciālo klientu vēlmes realizētu dzīvē. Jauni kontakti, jauni partneri, pie kuriem mēs esam bijuši uz konsultāciju un guvuši jaunas zināšanas. Studentu inovāciju programma kopumā ir palīdzējusi pilnveidot mūsu sapni ar iespēju mums kā studentiem uzsākt savu biznesa ideju. “, atklāj Matīss.

Puiši atklāj, ka guvuši pilnīgi citu skatu uz laiku un tā lietderīgu izmantošanu un uzsver – katram ir jāsaprot savas stiprās puses un jāliek tās lietā.