Pieredzes stāsts – komanda “Hydrosprout”


Jaunieši kopā ar savu komandas vadītāju Jurģi Priedīti (otrais no labās puses) pieredzes apmaiņas vizītē Bulduru Dārzkopības vidusskolā

Izaicinājums: Inovatīvas siltumnīcas prototipa izveide
Komandas vadītājs: Jurģis Priedītis


Komandā “Hydrosprout” aktīvi darbojas Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni – Harijs, Nils, Markuss, Sintija un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece Ieva.

Kāds būs sabiedrības ieguvums, kad tiks realizēta jūsu komandas ideja/inovācija?
Sabiedrībai būs pieejama vietēja ražojuma, augu audzēšanas alternatīva – hidroponiskā sistēma, kas neprasa augsni, lai nodarbotos ar augkopību. Tāpat šis risinājums padarīs augu audzēšanu iespējamu vietās un telpās, kur līdz šim tas bija vai nu apgrūtināti vai neiespējami (balkoni, istabas, speciāli pielāgotas telpas, u.c.)

Kā redzat savas idejas attīstību nākotnē?
Projekta 1.cikla laikā komandas inovatīvā biznesa ideja tika izstrādāta līdz MVP (minimālās vērtības produkts) stadijai, kas nākotnē to ļaus izmantot testos pie potenciālajiem klientiem. Pēc testiem, ņemot vērā atgriezenisko saiti, sistēma tiks vēl uzlabota un sākta tās ražošana un pārdošana. 

Kas vieno komandu?
Pirmkārt, tā ir pati ideja, kas komandas dalībniekus vieno mērķos un darbos. Otrkārt, tā ir kopā būšana un vērtīga laika pavadīšana kopīgi apgūstot jaunas zināšanas.

Kā komandas dalībniekiem izdodas sabalansēt mācības ar darbu pie izaicinājuma izstrādes?

Par spīti intensīvai mācību noslodzei skolā, mums ļoti veiksmīgi izdevās sabalansēt mācību darbu ar idejas izstrādes procesu, jo regulāri tika sekots līdzi darba plānam un mērķu izpildei.

Lielākie izaicinājumi un izdošanās komandas darbā un projekta laikā:
Ļoti izaicinoši bija rast laiku satikties visiem kopīgi, darboties un nepadoties, jo, kā zināms, mēs esam no dažādām Latvijas malām. DEMO diena (cikla nozlēguma pasākums) bija ļoti foršs pasākums! Bija interesanti paskatīties un paklausīties un redzēt citu veikumu, kā arī satikt pārējās komandas. Rezultātus gaidot nācās arī pasvīst un nepacietīgi gaidīt, jo tiešām nebijām pārliecināti par mūsu veikumu un, ka gūsim tik labus panākumus! Lai arī emocijas bija dažādas šo 3 mēnešu laikā, bija brīži, kad vēlējāmies apstāties un padoties, izdzirdot vērtējumu, mēs esam gandarīti, lepni un priecīgi, ka nepadevāmies un, būdami vidusskolēni, mēs spējām šo visu veiksmīgi paveikt un starp visām komandām iegūt šo 1.vietu un naudas balvu 2000 EUR vērtībā!