Pieredzes stāsts – Līga Jupatova


DEMO dienā, koncertzālē “Valmiera”

Izaicinājums: No Krievijas saņemtās dabas gāzes aizvietošana ar citiem energoresursiem
Vadītājs: Kārlis Grīnbergs


Individuālā pētniece ir Vidzemes Augstskolas maģistratūras līmeņa otrā kursa studente programmā “Business Environment Administration’’.

Kāds būs sabiedrības ieguvums, kad tiks realizēta izvēlētā ideja/inovācija?
Valmieras lielākā uzņēmumā SIA “Valmieras stikla šķiedra” spēja turpināt savu darbību arī enerģijas krīzes situācijā. Tās darbinieki varēs saglabāt darba vietas, jo būs izpētīta dabas gāzes pieejamība, alternatīvi enerģijas avoti un šī informācija būs vieglā un saprotamā veidā pieejama uzņēmuma vadībai. 

Kā redzat savas idejas attīstību nākotnē?
Alternatīvās enerģijas nepieciešamība palielināsies un projekta laikā izveidotais paskaidrojums par dabas gāze pieejamību, uzglabāšanu un rezervēšanas kārtību var tikts pielāgots katru gadu un dažādiem uzņēmumiem. 

Kas raksturo programmas dalībnieci? (stiprās puses, kas palīdz veikt izpētes darbu)
Stiprās puses: zināšanas par vides zinātni, pamazināšanas par uzņēmējdarbību un spēja izdarīt to, kas ir nepieciešams. Izpētes darbu palīdz veikt komunikācijas spējas un globāla izpratne par procesiem. 

Kā pētniecei izdodas sabalansēt studijas ar darbu pie izaicinājuma izstrādes?
Ar to nav nekādu problēmu, jo mācības maijā pierima un jūnija mēnesī ir beigušās, kad varēja veltīt laiku darbam pie pētījuma veikšana.  

Lielākie izaicinājumi un izdošanās darbā pie izaicinājuma?
Mentoru lokā pietrūkst enerģētikas vai inženiertehnisku ekspertu. Sākumā tika pārplānots veicamo darbu plāns. Pēc pirmā posma, tas nomainījās. Kad bija skaidrs mērķis, atlika vien strādāt un sasniegt vēlamo rezultu.