25. februārī tika atklāta “Vidzemes inovāciju programma studentiem” jeb “VIPs”.

25.februārī tika atklāta Vidzemes inovāciju programma studentiem jeb VIPs. Programma divu gadu garumā nodrošinās kompleksu atbalsta programmu jauniešiem, kas būs gatavi risināt uzņēmumu dotos izaicinājumus vai darboties pie savas inovatīvas biznesa idejas attīstīšanas. Pasākuma laikā bija iespēja uzzināt par iespēju iesaistīties programmā, iepazīt jau vairāku uzņēmumu dotos izaicinājumus un uzklausīt studentu un organizāciju pieredzi līdzīgās programmās.

Gatis Krūmiņš, Vidzemes Augstskolas padomes loceklis uzsvēra: “Šī iniciatīva būs lieliska platforma, kur studenti varēs mācīties būt daudz drosmīgāki, jaudīgāki, trenēt uzņēmēja garu, domāt ārpus komforta zonas. Novēlu studentiem noticēt saviem spēkiem, izbaudīt eksperimentēšanu un nebaidīties no kļūdām!”

“Liels prieks, ka Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru un Ventspils Augstskolu Vidzemē ir radījusi atbalsta programmu ar skaidru un sistemātisku pieeju, kur divu gadu garumā jaunieši un uzņēmumi varēs pieteikt dažādus izaicinājumus un, sadarbībā ar plašu mentoru un ekspertu loku, rast drosmīgus un inovatīvus risinājumus. Strādāsim kopā, lai pēc diviem gadiem paradītu lieliskus rezultātus un risinājumus,” uzsvēra Valmieras Attīstības aģentūras valdes locekle Līga Vecā.

VIPs ir atbalsta programma, kas atrodas Vidzemes augstskolas paspārnē. Programmas ietvaros spējīgāko un ambiciozāko jauniešu komandas risinās Vidzemes un Latvijas uzņēmumu un institūciju izaicinājumus. Tiks atbalstītas arī drosmīgas jauniešu biznesa idejas. Jaunieši, darbojoties programmā, varēs saņemt stipendijas, grantus idejas attīstībai un labākās komandas vai individuālie dalībnieki saņems arī naudas balvas. Šī programma ir atvērta jebkuram studentam, vidusskolu pēdējo klašu vai tehnikuma audzēknim, jo darbs pārsvarā plānots starpdisciplinārās komandās, kur katrs varēs atrast savu lomu.

Arī uzņēmēji, kā CSDD un SIA SunGIS, jau šobrīd redz pievienoto vērtību sadarbībai starp industriju un studentiem. Uzņēmumi uzsver, ka tā ir lieliska iespēja piedāvāt studentiem caur mācību procesu un sadarbību gūt pieredzi un priekšstatu par reālu uzņēmumu darbu. Uzņēmēji, līdzdarbojoties šai programmā, var iegūt inovatīvu skatu uz saviem izaicinājumiem, varēs iepazīt savus potenciālos darbiniekus, kā arī tā ir lieliska iespēja atbalstīt un stiprināt Vidzemes reģiona augstskolu.

Studente Monta Krilova aicina jauniešus nebaidīties izmēģināt savus spēkus VIPs projektā, jo viennozīmīgi atzīst, ka, piedaloties un gūstot uzvaru līdzīgā projektā “Kurzemes inovāciju granti studentiem KinGS”, ir ieguvusi gan biznesa prasmes, gan prezentēšanas prasmes, gan ieguvusi vērtīgus kontaktus, lai tālāk attīstītu izstrādāto, vai citu biznesa ideju.

Jebkurš interesents aicināts sazināties ar VIPs projekta vadītāju Līgu Landrāti-Krūmiņu ([email protected], t.: 28309733) un sekot jaunumiem programmas Facebook lapā: https://www.facebook.com/VIPs.inovaciju.programma

Projekta partneri: Vidzemes Augstskola, Valmieras Attīstības aģentūra, Ventspils Augstskola. ERAF līdzfinansēts projekts “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPS” Nr. 1.1.1.3/21/A/009

Leave a Reply

Your email address will not be published.