VIPs dalībnieki pārsteidz ar inovatīvām idejām un risinājumiem uzņēmumu izaicinājumiem

29.jūnijā koncertzālē “Valmiera” norisinājās DEMO diena jeb projekta VIPs 1.posma noslēguma pasākums, kur tika prezentēti projekta dalībnieku darba rezultāti.

Vidzemes inovāciju programma studentiem jeb projekts VIPs  ir atbalsta programma, ko Vidzemes Augstskola izveidojusi sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru un Ventspils Augstskolu. Tās mērķis ir veicināt sadarbību starp uzņēmējiem un mācību iestādēm, kas līdz šim, programmas ietveros, tiek veiksmīgi īstenots, ko apliecina arī Andris Klepers uzņēmuma “NOCTICUS” īpašnieks, Vidzemes Augstskolas asociētais profesors un vērtēšanas komisijas pārstāvis:

Ja skatāmies uz procesu kopumā, tad darba gaitā parādījās, ka dalībnieki spēj sastrādāties kā komanda. Kā viņi spēja atrisināt komunikāciju ar klientu, komunikāciju ar savu darbu vadītāju. Te parādās arī tāda reālas darba vides simulācija, kas pilnīgi noteikti ir līdzvērtīga jebkurai situācijai darba apstākļos.”

Jūnija beigās noslēdzās pirmais projekta  posms, kā ietvaros dalībnieki individuāli vai komandās risināja dažādu Latvijas uzņēmumu un institūciju izaicinājumus vai attīstīja savas inovatīvās biznesa idejas. DEMO dienas gaitā bija iespēja iepazīties ar VIPs dalībnieku darba rezultātiem. Klātienē varēja aplūkot izstrādātos produktu prototipus, protams, uzzināt vairāk arī par programmu.

Egils Kruzenbergs A/S “Valmieras stikla šķiedra” projektu vadītājs savu uzrunu pirms individuālās pētnieces Līgas Jupatovas prezentācijas sāka un noslēdza ar pateicības vārdiem, ko veltīja pašai pētniecei kā arī Vidzemes Augstskolai un projekta organizatoriem:

“Paldies par šādu augstvērtīgu satikšanos mums ar Līgu, par iespēju A/S “Valmieras stikla šķiedrai” šādam sarežģītam izpētes darbam piesaistīt papildspēkus!”.

Vidzemes Augstskolas studente VIPs ietvaros izpētīja, kā no Krievijas saņemto dabas gāzi aizvietot ar citiem energoresursiem.

Pasākuma noslēgumā, pēc intensīvām vērtēšanas komisijas diskusijām, tika paziņoti rezultāti – stipendijas, vērtībā no 500 EUR līdz pat 2000 EUR apmērā, turpmākai idejas attīstīšanai, saņēma visi VIPs pirmā posma laikā izstrādātie projekti. Augstāko novērtējumu Inovāciju laboratorijā saņēma divas Vidzemes Augstskolas studentu komandas  –  komanda “Pēdējā cerība”, kura, izstrādājot SIA “Valpro” doto izaicinājumu – Štancēšanas procesu automatizācija – pētīja kā aizvietot cilvēka darba spēku ar mehāniski automatizētu ierīci un komanda “VIJA”, kas pieņēma izaicinājumu no VAS CSDD un izstrādāja mārketinga stratēģiju bērnu un jauniešu izglītošanai par ceļu satiksmes drošību.

Savukārt, Biznesa laboratorijā augstāko novērtējumu un 2000 EUR vērtu stipendiju saņēma komanda Hydrosprout, kuras dalībnieki, Valmieras Valsts un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas ģimnāzijas skolēni, izstrādāja hidroponiskās sistēmas (sistēma, kas balstās uz augu audzēšanu izmantojot tikai ūdeni un barības vielu maisījumu) moduli.  Hydrosprout jaunieši komentē:

“Esam gandarīti, lepni un priecīgi, ka nepadevāmies un, būdami vidusskolēni, mēs spējām šo visu veiksmīgi paveikt.

Kā atklāj komandas pārstāvis Harijs Liepiņš: Kad veidojām komandu un iesniedzām savu komandas pieteikumu, mēs patiesībā visā nebijām iedziļinājušies, šis viss bija “ pēdējā brīža” lēmums! Saņemot apstiprinājumu, mēs sākām apzināties, uz ko mēs esam parakstījušies. Visa cikla garumā mēs mācījāmies rast laiku, risināt dažādus sarežģījumus, veiksmīgi sadarboties, kā arī guvām jaunu informāciju un apguvām jaunas prasmes.”. Komandas pārstāvis uzsver, ka rezultāt sasniegšanā ievērojama loma bijusi tieši veiksmīgajai sadarbībai ar komandas vadītāju Jurģi Priedīti. “Bez Jurģa palīdzības, mūsuprāt, šis arī nebūtu paveikts. Mēs katru nedēļu tikāmies attālināti, lai izrunātu mūsu paveikto, kā arī nostādītu tuvākos mērķus veiksmīgam darbam, Jurģis bija tas, kurš visvairāk ticēja, ka mēs to varam. Mums ir liels prieks, ka mums tika piešķirts tik foršs darba vadītājs!” stāsta jaunieši.Programmas ietvaros visi dalībnieki saņēma atbalstu arī no Vidzemes Augstskolas akadēmiskā personāla, nozares ekspertu, mentoru un uzņēmumu pārstāvju puses, kā arī stipendijas un grantus idejas attīstībai. Harijs vēl piebilst, ka:

Projekts mums deva iespēju īstenot savu biznesa ideju, iepazīt jaunus cilvēkus, pārvarēt savus spēkus un izaicināt sevi uz lietām, ko mēs nebūtu mēģinājuši vienkārši tāpat. Mūsu trīs galvenās sastāvdaļas panākumiem – ideja, komanda, sadarbība!

Projekta VIPs 2.posma plānošanas darbi rit pilnā sparā un jau pavisam drīz būs pieejama informācija par iespējām VIPs ietvaros realizēt inovatīvas biznesa idejas, par uzņēmumu un organizāciju izaicinājumiem un pieteikšanos nākamajam projekta posmam, kas sāksies jau šī gada septembrī!

Novēlējums no komandas Hydrosprut visiem, kas vēl domā par piedalīšanos šāda veida pasākumos:

Galvenais ir ticēt saviem spēkiem, izveidot komandu, kurā Jūs visi esat kā ģimene, kas atbalstīs viens otru, nepadoties un neapstāties, kad esat noguruši vai kad radusies kāda neparedzēta situācija. Liels paldies šīs programmas veidotājiem par šādu iespēju! Šī pieredze bija tā vērta!

Ikviens interesents aicināts sazināties ar VIPs projekta vadītāju Līgu Landrāti-Krūmiņu ([email protected], t.: 28309733) un sekot jaunumiem programmas sociālo tīklu kontos.

Projekta partneri: Vidzemes Augstskola, Valmieras Attīstības aģentūra, Ventspils Augstskola. ERAF līdzfinansēts projekts “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPS”  Nr. 1.1.1.3/21/A/009  

Informāciju sagatavoja:
Līga Vilcāne
VIPs komunikācijas speciāliste 
[email protected]

Leave a Reply

Your email address will not be published.