VIPs dalībnieki domā zaļi!

Kopējais viedoklis pēc otrdien, 7.jūnijā aizvadītā semināra “EKO dizains un inovācijas” lielākoties ir vienprātīgs – par vidi, ekoloģiju, apdomīgu resursu izlietošanu, ilgtspējīgu attīstību u.tml. ir jādomā un attiecīgi arī jārīkojas jau šodien!

“Aizvien retāk inovācijas top slēgtās izpētes laboratorijās, un arvien biežāk tās rodas līdzīgās programmās kā VIPs. Uzņēmumiem un indivīdiem sadarbojoties ar dažādiem ārējiem avotiem, lai iegūtu jaunas zināšanas un idejas, ko kopīgi pārvērst inovācijās vai jaunos biznesa modeļos.” uzsvēra semināra vadītāja, Vidzemes Augstskolas profesore un vadošā pētniece Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūtā Mairas Leščevicas.

VIPs dalībnieki piekrīt, ka: “Visos produkta attīstības un dzīves posmos ir jāpadomā par ekoloģiju, par to, kādu ietekmi uz vidi produkts un tā ražošana atstās. Jebkura produkta izveides gaitā, liela nozīme ir tā ilgtspējai. ” Savukārt, vēl kāds dalībnieks EKO dizainu saskata kā iespēju pievienot produktam: “..papildu vērtību, kā izcelties starp konkurentiem.”.

EKO dizains ir domāšanas veids, kas pamazām kļūst par neatņemamu uzņēmējdarbības, ražošanas un ikdienas dzīves daļu. Šis ir temats, kura dzīlēs, VIPs dalībnieku vārdiem: “Tikai jārok!”

Projekta partneri: Vidzemes Augstskola, Valmieras Attīstības aģentūra, Ventspils Augstskola. ERAF līdzfinansēts projekts “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPS” Nr. 1.1.1.3/21/A/009


Leave a Reply

Your email address will not be published.